wtorek, 23 lipca 2013

Tribal nail art

Kupiłam nową sondę - po jednej stronie zakończoną taką samą kuleczką jak sonda z Avonu, po drugiej stronie ostrą (szpikulec).Pierwszy pomysł na jej wykorzystanie to wzór przypominający tribala (tatuaż), a z dalszej odległości troszkę koronkę.

Użyte lakiery:
1. Nail Tek Formuła II - odżywka do paznokci cienkich, miękkich lub rozdwajających się
2. Inglot nr 082
3. Maybelline Forever Strong - nr 650 Midnight Blue

Zdjęcie z lampą
Zdjęcie bez lampy

1. Jako podkładu pod lakier posłużył Nail Tek Formuła II.
2. Paznokcie pomalowałam czterema warstwami Inglot 082. Lakier bardzo słabo kryje, a kolejne warstwy są bardzo cienkie. Efekt końcowy jest pomimo ilości warstw bardzo delikatny.3. Po całkowitym wyschnięciu i utwardzeniu się lakieru (ja wzór malowałam kolejnego dnia) na jedną stronę paznokcia nakładamy trzy krople lakieru Midnight Blue, następnie ostrzejszą stroną sondy przeciągamy przez wszystkie krople, nie odrywając sondy, zakręcając linię wzdłuż nasady paznokcia. Usuwamy lakier z sondy. Końcówką sondy przeciągamy w różnych kierunkach i zygzakami po niezaschniętym lakierze, pozostając w obrębie kształtu wzoru który ostatecznie chcemy uzyskać (robimy taką jakby wydrapywankę). Po każdym przeciagnięciu sondy, usuwamy z niej lakier chusteczką. 

Moje rady: 
1. Wzór wykonujemy od razu po nałożeniu kropli lakieru, dopiero po skończeniu jednego paznokcia nakładamy krople na drugi - lakier nie może zaschnąć.
2. Nie pokrywamy top coatem - zależy nam na tym, żeby wzór był jak najbardziej przestrzenny. Top coat zblendowałby go częściowo z lakierem podkładowym.


pozdrawiam
M

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz