środa, 11 września 2013

Confettis

Na fali świeżo pozyskanej pensji i promocji w Superpharmie nabyłam 4 lakiery L'oreal (kup dwa, dwa dostaniesz gratis). Wszystkie blogi zostały ostatnio zaaktakowane przez top coaty z drobinkami różnego kształtu i rozmiaru - czy to imitujące konfetti, czy np. tweed (Fuzzy Top Coat z Sally Hansen). I ja postanowiłam spróbować - stąd zakup L'oreal nr 916 Confettis. Dodatkowo skusiłam się na nr 602 Perle De Jade (stonowana mięta), nr 617 You Are Worth It (naturalnie matowy dość ciemny simy - na paznokciu jest zdecydowanie ciemniejszy niż w buteleczce) i jeszcze jeden top coat nr 912 Diamond Carat (bardzo drobniutki brokacik, efekt nieco podobny do Nails Inc Cholographic Top Coat).

Musiałam wypróbować od razu wszystkie - efekt poniżej. Konfetti użyte na cielisty lakier dał efekt przepiórczego jajka.Na blogach grzmią, że Confettis bardzo trudno zmyć z paznokci, także już szykuję się na (bez)acetonową walkę - ale zobaczymy :)

EDIT: na blogach mówili prawdę - Confettis zmywa się dramatycznie, przy okazji rysując płytkę paznokcia. Mimo wszystko, ze względu na niesamowite wrażenie które robi, na pewno nadal będę czasem stosować go jako akcent.


Użyte lakiery:
1. OPI Don't Pretzel My Buttons (cielisty, bardzo zbliżony do koloru skóry beż)
2. L'oreal nr 602 Perle De Jade
3. L'oreal nr 617 You Are Worth It
4. L'oreal top coat nr 912 Diamond Carat
5. L'oreal top coat nr 916 Confettis

Do poniższego wzoru nie są potrzebne żadne dodatkowe gadżety do zdobień, typu pędzelek.

Zdjęcie bez lampy

1. Jako podkładu pod lakier użyłam Nail Tek Formuła II.
2. Wszystkie paznokcie pomalowałam Don't Pretzel My Buttons (beż).
3. Palec serdeczny i kciuk pomalowałam Cobfettis - jedną warstwą, ale żeby dokładnie i gęsto rozmieścić drobinki przykładałam pędzelek miejsce przy miejscu (klasyczne pomalowanie da mniej zagęszczony wzór).
4. Jak zrobić turkusowo-siwy szlaczek? - odsyłam do tutorialu MissJenFABULOUS. Dziewczyna jest niesamowita i pokazuje naprawdę fajne i łatwe wzory. Jest rozgadana, ale jeżeli kogoś to irytuje od czego mamy pasek z czasem do przesuwania na YT, prawda? :)

MissJenFABULOUS nail art

5. Cały paznokieć na palcu wskazującym i serdecznym pokryłam Diamond Carat, a na małym palcu tylko na kolorowym wzorze.


Pozdrawiam
M


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz